+420 605 563 467

Aktuálny kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

08.04. 2014

Nespoléhejte na důchod od státu, naspořte si investováním

Na to, že se o nás v důchodu postará výhradně stát, už dnes spoléhá asi jen málokdo. Mnoho lidí proto hledá i další způsoby, jak si pojistit klidné a důstojné stáří. Možností je hned několik – a my je nyní přehledně porovnáme.

Viac

Zlaté sporenie

Výhodná investícia do zlata je teraz vďaka sporeniu dostupná úplne každému. Zabezpečte budúcnosť sebe aj svojim najbližším prostredníctvom sporiaceho plánu Zlaté sporenie.

Spočítajte si, koľko ste si mohli nasporiť za posledných 10 rokov.

Koľko by ste mesačne uložili?

Spočítať
Celkový vklad za 10 rokov sporenia
Sporiaci účet
úrok 2 % p.a.
nominálna hodnota peňazí
Váš aktuálny zostatok na účte, v ktorom je zohľadnená zrážková daň vo výške 15% z výnosov z úrokov. Nie sú zohľadnené bežne účtované poplatky bánk.
reálna hodnota peňazí
Reálna hodnota peňazí = nominálna hodnota peňazí - miera inflácie. Táto hodnota reflektuje kúpnu silu peňazí v čase, v našom prípade po uplynutí 10-tich rokov. Vďaka inflácii (celkové zvýšenie cenovej hladiny) sa znižuje kúpna sila peňazí - 100 EUR dnes pri ročnej miere inflácie vo výške 4% bude mať za rok reálnu hodnotu 96 EUR.
Sporenie s príspevkom štátu
úrok 2 % p.a.
štátny príspevok
nominálna hodnota peňazí
Váš aktuálny zostatok na účte, v ktorom je zohľadnená zrážková daň vo výške 15% z výnosov z úrokov. Nie sú zohľadnené bežne účtované poplatky bánk.
reálna hodnota peňazí
Reálna hodnota peňazí = nominálna hodnota peňazí - miera inflácie. Táto hodnota reflektuje kúpnu silu peňazí v čase, v našom prípade po uplynutí 10-tich rokov. Vďaka inflácii (celkové zvýšenie cenovej hladiny) sa znižuje kúpna sila peňazí - 100 EUR dnes pri ročnej miere inflácie vo výške 4% bude mať za rok reálnu hodnotu 96 EUR.
Zlaté sporenie
množstvo nakúpeného zlata: g
poplatok: (5% z cieľovej čiastky)
Výhodný nákup, prepravu, bezpečné skladovanie zlata a radu ďalších služieb nemaskujeme do drahších cenníkov, mesačných poplatkov a pod. – pri zahájení sporenia do zlata zaplatíte len jednorazový poplatok vo výške 5% z cieľovej čiastky. Po zaplatení poplatku viete, že sa už nemusíte starať o žiadne ďalšie výdavky.
nominálna hodnota zlata
Vaša aktuálna hodnota zlata odrážajúca jeho trhovú hodnotu, v ktorej je zohľadnený poplatok v hodnote 5% z cieľovej sumy. Investičné zlato je oslobodené od DPH aj zrážkovej dane z výnosov.
reálna hodnota zlata
Reálna hodnota zlata = nominálna hodnota zlata - miera inflácie. Táto hodnota reflektuje hodnotu zlata v čase, v našom prípade po uplynutí 10-tich rokov. Vďaka inflácii (celkové zvýšenie cenovej hladiny) sa znižuje reálna cena zlata - zlato v hodnote 100 EUR dnes pri ročnej miere inflácie vo výške 4% bude mať za rok reálnu hodnotu 96 EUR, za predpokladu nezmenenej ceny zlata za rok.

Ak by ste sa rozhodli pre Detské zlaté sporenie už pred desiatimi rokmi, zhodnotili by ste svoje peniaze za celú dobu sporenia o % a dnes by vaše deti boli vlastníkmi zlata v hodnote .

Výsledky minulé nezaručujú výsledky budúce. Porovnanie je počítané na základe reálnych dát uznávaných autorít. Pozrite sa na metodiku výpočtu.

  • Aktuálna cena 1g tehličky: 81,99 €
  • Cena 1g pri Zlatom sporenie: 69,00 €

Investičné zlato

Zlato sa používa ako platidlo tisícky rokov, stále je ľahko speňažiteľné kdekoľvek na svete a uchováva si svoju hodnotu nezávisle na politickej situácii či inflácii. Predovšetkým v poslednom storočí sa tiež stalo zaujímavou dlhodobou investíciou – len za posledných 15 rokov narástla jeho cena viac ako trojnásobne.

Výhody Zlatého sporenia

Dostupné všetkým

Sporiaci plán je vhodný pre všetky vekové i majetkové kategórie klientov – môže si ho dovoliť takmer každý.

Pravidelné i nepravidelné splátky

Sporte si vlastným tempom – pre dosporenie cieľovej čiastky nie je stanovený žiaden časový limit a pravidelnosť splátok tak isto nie je podmienkou .

Bezpečná investícia

Zlato si dlhodobo udržiava svoju hodnotu. Hodnota papierových peňazí naopak vďaka inflácii neustále klesá – oproti tomu cena zlata za posledných 15 rokov narástla viac ako trojnásobne.

Výhodnejšie ceny

Zlato klientom nakupujeme vo väčších objemoch, a preto im môžeme ponúknuť výhodnejšie ceny, čo môže v praxi znamenať viac zlata až o 20%, než pri nákupe za bežné ceny pri malých splátkach. Takto pri sporení zohľadňujeme dĺžku zmluvného vzťahu aj výšku cieľovej čiastky.

Zlato vlastníte len Vy

Majiteľom zlata ste počas celej doby sporenia Vy a můžete si ho kedykoľvek v priebehu sporenia nechať poslať domov alebo odpredať. Vďaka prístupu do informačného systému viete všetko o stave Vášho účtu, o platbách, novo zakúpenej gramáži podľa aktuálneho cenníka i o pohybe tovaru. Naviac je každý rok všetok u nás uskladnený tovar skontrolovaný nezávislým notárom a je tiež prevedený audit nezávislým audítorom.

Garancia spätného odkúpenia

Našim klientom samozrejme garantujeme odkúpenie všetkého zlata a ďalších drahých kovov, které u nás nakúpili. Zlaté zliatky odeberáme zo švajčiarskej odlievárne Argor Heraeus, jednej z najprestížnejších a najznámejších na svete, preto je možné zlato zakúpené u nás v prípade potreby bez problémov predať i kdekoľvek inde mimo našu spoločnosť.

Férový poplatok

Výhodný nákup, prepravu, bezpečné skladovanie zlata a celý rad ďalších služieb nemaskujeme do mesačných poplatkov, ktoré nikdy nekončia. Z cieľovej čiastky sporenia si účtujeme len jednorazový poplatok vo výške 5%, ktorý zaplatíte hneď na začiatku sporenia, aby ste sa už neskôr nemuseli o nič starať.

Likvidita

Vďaka rozloženiu Vášho zlatého portfólia do tehličiek rôznych veľkostí sa snažíme zabezpečiť a udržať čo najlepšiu likviditu – takže v prípade, že by ste potrebovali alebo chceli časť svojho zlata predať, predáte rýchlo a čo najvýhodnejšie.

Pôžička krytá zlatom

Každý klient, který má u nás uskladnené zlato, si môže kedykoľvek v prípade núdze požiadať o finančnú pôžičku a to až do výšky 70% hodnoty uskladneného tovaru. Bez ručiteľa, potvrdení o zamestnaní, zmeniek, atd. – odpadá tak nutnosť zbytočne predávať svoje zlato a po čase ho kupovať späť a za vyššiu cenu.

Zlato sa za posledných 100 rokov zhodnotilo päťdesiatnásobne

Najviac dokresľujúce sú historické dáta – po ekonomickej kríze v roku 1933 bola stanovená cena zlata 35 dolárov za trójsku uncu (31,1 g), pričom dnes sa cena za rovnaké množstvo pohybuje okolo 1 700 dolárov a analytici predpovedajú jej ďalší nárast.

Ako príklad z českého prostredia môže poslúžiť predaj väčšej časti českých zlatých rezerv v rokoch 1997 – 1998 za cenu 323 dolárov za uncu. Za takmer 56 ton zlata vtedy Česká národná banka síce obdržala 16,4 miliardy korún, avšak keby sa s predajom neponáhľala a uskutočnila by ho až v súčasnosti, získala by za rovnaké množstvo čiastku o celých 30 miliárd vyššiu.