+420 605 563 467

Aktuálny kurz zlata

Aktuální kurz

Novinky

08.04. 2014

Nespoléhejte na důchod od státu, naspořte si investováním

Na to, že se o nás v důchodu postará výhradně stát, už dnes spoléhá asi jen málokdo. Mnoho lidí proto hledá i další způsoby, jak si pojistit klidné a důstojné stáří. Možností je hned několik – a my je nyní přehledně porovnáme.

Viac

Zlato stále zapaľuje plamienky v očiach špekulantov

01.09.2010

Špekulanti sa už dlho nedržia ponaučenia z rozprávky Soľ nad zlato a stále veria, že zlato jednou z najlepších investícií. Analytici odhadujú, že cena žltého kovu by sa mohla ku koncu tohto roka vyšplhať až na 1500 USD za uncu a že aj v roku 2011 nebude klesať, čím by zaznamenala rekordnú šnúru desiatok rokov nepretržitého rastu.

Jedným z najznámejších špekulantov na rast ceny zlata je Georgie Soros, ktorý ešte v januári tohto roka tvrdil, že nákup zlata v týchto časoch je veľmi významná investícia a to z jednoduchých dôvodov: pokiaľ sa globálna ekonomika zotavuje, ľudia budú nakupovať viac šperkov a pokiaľ ekonomika spomaľuje, tak špekulanti budú investovať do zlata, ktoré je všeobecne považované za „bezpečný prístav“ v dobách neistoty. Cenu zlata ženie nahor i spotreba v Číne, ktorá je po Indii druhým najväčším dovozcom tohto kovu na svete. Ekonomika Číny by mala podľa odhadov analytikov tento rok rásť 10%, v porovnaním s minulým rokom, kedy rástla 9,1 %. Stávky na rast ekonomiky USA na druhej strane zatiaľ stále veľmi neposilujú i napriek údajom o spotrebiteľskej dôvere za august, ktorá prekvapivo vzrástla a pomohla tak akciovým trhom v USA vymazať pokles z úvodu včerajšieho obchodovania. Investori v týchto dňoch čakajú predovšetkým na údaje z trhu práce v USA, ktoré nastavia sentiment pre nasledujúce obdobie.